Porady dla “leniwych” Pań Domu.

Chciałabym podzielić się dziś z Wami kilkoma ciekawostkami, które ułatwią Wam życie. Przedstawię sposoby, które zaoszczędzą czas i energię już i tak bardzo zapracowanym Paniom lub Panom Domu.

Zapraszam również do mojego poprzedniego posta, w którym podzieliłam się praktycznymi rozwiązaniami do kuchni – tam również wkradł się sposób na ułatwienie sprzątania. A teraz zapraszam do lektury.

1. Dużo miejsca do przechowywania.

Brzmi to tak, jakbym zachęcała do wrzucania śmieci do szafy i udawania, że bałagan nie istnieje, ale nie do końca o to w tym chodzi. Często w domach brakuje miejsc, w które można odłożyć przedmioty. Koniec końców wychodzi na to, że nasze sprzątanie to tylko przekładanie rzeczy z kąta w kąt, co nie przynosi żadnych efektów. Staje się to frustrujące i odbiera całkowicie motywację. Czasami wystarczy kilka półek, na których ułożymy koszyki i dom od ręki staje się bardziej poukładany.

2. Przyjemne w użyciu narzędzia pracy.

Najbardziej w odkurzaniu nie lubię targania ze sobą ciężkiego przyrządu, a w myciu podłóg – latania z wiaderkiem. Ta porada jest bardziej wymagająca finansowo, ale uratuje życie tym z Was, które (tak jak ja) nie znoszą dźwigania. W takich sytuacjach warto jest zainwestować w odkurzacz bezprzewodowy i elektryczny mop. Możecie nazwać to drobnostką, ale skoro ma to nam umilić życie, to dlaczego nie?

3. Podziel sprzątanie na dni tygodnia.

To również sposób dla tych kobiet, które szybko się męczą i tracą motywację. Każdego dnia tygodnia sprzątanie jednego lub dwóch pomieszczeń. W ten sposób wszystko zawsze jest na swoim miejscu, mieszanie/dom wygląda schludnie, a my czujemy się dobrze.

4. Zasada jednego dotyku.

Usłyszałam o tym u pewnej zagranicznej YouTuberki. Sama stosowałam to od dawna, ale nie wiedziałam, że ma to nazwę. Prosty przykład: po wejściu do domu, zamiast rzucać kurtkę na krzesło, powieś ją w szafie lub na wieszaku, zamiast zostawiać buty w przejściu, włóż je prosto do szafki. Stosujesz to w swoim domu, czy jesteś raczej “rzucaczem w kąt”?

11 komentarzy

    1. Zgadza się! Polecam stosować tę zasadę. Cieszę się że dzięki mnie dowiedziałaś się czegoś nowego. Mam nadzieję że zostaniesz na dłużej! 🙂

  1. Nawet nie wiedziałam, że stosuję “zasadę jednego dotyku”. Jest ogromną oszczędnością czasu 😉 z odpowiednim przechowywaniem także się zgadzam. Bez niego trudno zachować porządek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *