Łazienka – jak zaprojektować, żeby nie żałować?

Witajcie kochani! Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi łazienki. Podpowiem Wam jak już podczas projektowania zaoszczędzić sobie przyszłych frustracji i niedociągnięć.

Umywalki z szafkami

O tym, że w domu niezbędna jest duża ilość miejsc do przechowywania wspominałam już w jednym z ostatnich postów. Łazienka nie jest tutaj wyjątkiem. Często wydaje nam się, że nie trzymamy tam dużo rzeczy i jedna szafka spokojnie wystarczy. Później kończymy z produktami i sprzętami stojącymi na blacie, na podłodze. Sprawiają one, że pomieszczenie wygląda na zagracone, łapią kurz i wyglądają po prostu brzydko. Dlatego im więcej szafek w łazience, tym lepiej. Pamiętajcie, że nie tylko ręczniki potrzebują tam swojego miejsca. Swoją drogą, potrzeba szafek może być wymówką do umieszczenia dwóch umywalek, co znacznie przyspiesza czas szykowania się do wyjścia, jeśli nie mieszkacie same! 🙂

Prosty prysznic

Być może teraz patrzycie w ekran dziwnym wzrokiem… “O co ci dziewczyno chodzi?” Spieszę z wyjaśnieniem. Zacznę od tego, że mam skórę bardzo podatną na czynniki zewnętrzne. Dlatego bardzo ważne jest dla mnie, by jak najmniej narażać ją na jakiekolwiek nieprzyjazne warunki. Hydromasaże i pozostałe tego typu gadżety to w moich oczach siedlisko bakterii oraz innych nieprzyjaciół. Dlatego jeśli tak jak ja posiadasz wrażliwą skórę polecam prostą deszczownicę lub słuchawkę wnętrze prysznica wykonane z płytek. Takie najłatwiej utrzymać w czystości.

Jeśli wanna, to tylko w zabudowie…

Zarówno tutaj, jak i w (prawie) każdym innym moim poście nie może zabraknąć argumentu przemawiającego do leniuszków. Sprzątanie wokół i pod wolnostojącą wanną… Czy ja muszę coś więcej mówić? Trzeba to robić każdego dnia, bo inaczej robi się tam niezły “syfik”. W zasadzie nie wiem, czy to jeszcze rozwiązanie dla leniwych, czy dla tych z obsesją na punkcie porządku. Koniecznie dajcie znać co o tym myślicie! 😉

Życzę wszystkim czytającym miłej nocy! 🙂

8 komentarzy

  1. Taaak… przede wszystkim prostota i łatwość w sprzątaniu – i jeszcze jak najwięcej miejsca na kosmetyki i inne takie. To łazienka idealna!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *