Jak ocieplić zbyt zmodernizowane pomieszczenie

Jeśli poniosła cię moda na biały wystrój, minimalistyczne pomieszczenia do tego stopnia, że w domu czujesz się jak w gabinecie lekarskim, to spokojnie, nie musisz zaczynać wszystkiego od nowa. Jest wiele sposobów jak poradzić sobie z tak oziębłą przestrzenią. Oczywiście nie mówię, że jeśli podoba Ci się taki wystrój musisz natychmiast go zmieniać. Przedstawię dziś podstawowe sposoby dla osób, które nie do końca dobrze się z tym czują.

WZORY, KOLORY

Wzorzyste pokrycia na kanapy, fotele, łóżka są teraz wszędzie. Zamiast tego można oczywiście użyć zwykłego koca. Do tego kolorowe poduszki, zasłonki i już jeden kącik mamy przytulny. Oczywiście to zbyt banalne, bym poświęcała temu post. Ostatnio, bezcelowo przeglądając aliexpress, trafiłam na “koc” plażowy. Koc w cudzysłowie, ponieważ nie był to gruby materiał. Mam! Mata! Tego słowa szukałam. klik! Od razu pomyślałam o zawieszeniu go na ścianie. Jest to połączenie wzoru z drugim sposobem, o którym chciałam powiedzieć. A jest to…

FAKTURA, TEKSTURA

Często ludzie nie są świadomi tego jak wypukłości i materiały są w stanie wpłynąć na wnętrze. Dywan-futrzak to świetna, bardzo łatwa opcja. Dla tych z Was, którzy nie boją się ryzykować mam coś oryginalnego. Jeśli macie dużą, matową powierzchnię, na przykład drzwi od szafy, to możecie wziąć do ręki szablony do malowania na ścianie o dowolnym wzorze i błyszczący, bezbarwny lakier. Naklejamy szablony w taki sposób, jaki chcemy, a resztę pokrywamy lakierem. Usuwamy szablon i cieszymy się  oryginalnym dziełem. Sposób działa również na błyszczących powierzchniach – wtedy analogicznie używamy lakieru matowego.

UWAGA! Weźcie pod uwagę, by lakier był dostosowany do tworzywa, na którym pracujecie.

RODZINA

Dosłownie i mniej dosłownie. Chyba nie da się czuć źle wśród najbliższych, nawet w złym otoczeniu, prawda? Zaproś ich i poproś, by każdy dał coś od siebie. Poza ożywieniem pomieszczenia, zyskasz też do niego sentyment. Poza tym porozstawiaj zdjęcia, pamiątki. To takie rzeczy właśnie tworzą dom.

Pozdrawiam! Dobranoc! 🙂

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *